Pysäköinti

Joensuun kaupunginteatteri sijaitsee kaupungintalossa Joensuun ydinkeskustassa. Lähistöllä on useita pysäköintitaloja, pysäköintialueita ja kadunvarsipaikkoja, joihin voit jättää autosi teatterivierailun ajaksi. Lähimmät pysäköintipaikat ovat Toriparkissa ja Elielinkujalla aivan kaupungintalon vieressä.

Toriparkki

Toriparkkiin ajetaan sisään Koskikadulta kaupungintalon suunnasta.
Lue lisää pysäköinnistä Toriparkissa.

Elielinkuja

  • Maksu 2 euroa/tunti
  • Maksullinen aika arkisin 8-18, lauantaisin 8-15
  • Parkkimittareissa ei tuntirajoitusta
  • 2 invapaikkaa

Pysäköintialueiden kartat

Kartta: pysäköintialueet ja pysäköintitalot keskustassa (PDF)

Kartta: Inva-paikat keskustassa (PDF)

Kartta: linja-autojen ja kuorma-autojen pysäköintipaikat keskustassa (PDF)

Lue lisää pysäköinnistä Joensuun kaupungin verkkosivuilla.

Hallinnollinen henkilökunta

Iiristiina Varilo

Teatterinjohtaja
iiristiina.varilo@joensuunteatteri.fi
050 464 8245

Leena Kinanen

Talous- ja hallintopäällikkö
leena.kinanen@joensuunteatteri.fi
050 401 5211

Anita Auvinen

Toimistosihteeri/ lippukassanhoitaja
anita.auvinen@joensuunteatteri.fi
050 437 0970

Kirsi Lehikoinen

Toimistosihteeri
kirsi.lehikoinen@joensuunteatteri.fi
050 436 9380

Marko Pölönen

Käyttöpäällikkö
marko.polonen@joensuunteatteri.fi
050 310 9451

Mari Hämäläinen

Tuotantosihteeri
mari.hamalainen@joensuunteatteri.fi
050 438 1963

Taiteellinen henkilökunta

Voit tavoitella taiteellista henkilökuntaa myös henkilökuntalämpiön yleisestä puhelimesta: 050 438 1849

Piia Peltola

Ohjaaja
piia.peltola@joensuunteatteri.fi
050 596 6731

Kalle Pulkkinen

Koreografi
kalle.pulkkinen@joensuunteatteri.fi

Asko Heiskanen

Valosuunnittelija
asko.heiskanen@joensuunteatteri.fi

Tekninen henkilökunta

Voit tavoitella teknistä henkilökuntaa myös henkilökuntalämpiön yleisestä puhelimesta: 050 438 1849

Michael Böger

Äänimestari
michael.boger@joensuunteatteri.fi

Petri Kettunen

Äänimestari
petri.kettunen@joensuunteatteri.fi

Mikko Pajanen

Valaistusmestari
mikko.pajanen@joensuunteatteri.fi

Anssi Suutarinen

Lavastamon työnjohtaja
anssi.suutarinen@joensuunteatteri.fi
050 407 7186

Sandra Kinnarinen

Lavasterakentaja
sandra.kinnarinen@joensuunteatteri.fi
050 407 7186

Juuso Ojanen

Apulaislavastemestari
juuso.ojanen@joensuunteatteri.fi
050 407 7186

Saara Jolkkonen

Puvustonhoitaja
saara.jolkkonen@joensuunteatteri.fi
050 438 1593

Soile Pajanen

Apulaispuvustonhoitaja
soile.pajanen@joensuunteatteri.fi
050 438 1593

Sanna Tarvainen

Ompelija-pukija
sanna.tarvainen@joensuunteatteri.fi
050 438 1593

Henna Päivinen

Ompelija-pukija (opintovapaalla)

Sanna Sahlman

Teatterimaskeeraaja-kampaaja
sanna.sahlman@joensuunteatteri.fi
050 438 1934

Tuula Hakulinen

Tarpeistonvalmistaja
tuula.hakulinen@joensuunteatteri.fi
050 438 1227

Laura Valkonen

Teatteriteknikko
laura.valkonen@joensuunteatteri.fi

Tarja Öisti

Kuiskaaja-tarpeistonhoitaja
tarja.oisti@joensuunteatteri.fi

Emma Jääskeläinen

Kuiskaaja-tarpeistonhoitaja
emma.jaaskelainen@joensuunteatteri.fi

Jouko Muikku

Erikoisammattimies
jouko.muikku@joensuunteatteri.fi
050 057 2637

Martti Mujunen

Näyttämömestari
martti.mujunen@joensuunteatteri.fi

Anssi Pennanen

Näyttämömestari
anssi.pennanen@joensuunteatteri.fi

Kari Penttinen

Näyttämömies
kari.penttinen@joensuunteatteri.fi

Jouni Pietarinen

Näyttämömies
jouni.pietarinen@joensuunteatteri.fi

Juha Kerkkonen

Näyttämömies
juha.kerkkonen@joensuunteatteri.fi

Jussi Heikkilä

Järjestäjä
jussi.heikkila@joensuunteatteri.fi
050 354 3852

Juha Kokko

Järjestäjä
juha.kokko@joensuunteatteri.fi
050 354 3817

Teatterilähettiläät

Teatterilähettiläiltä voit kysyä lisätietoa esimerkiksi teatterimatkoista maakunnasta Joensuuhun ja teatteriesityksistä kotipaikkakunnallasi.

Laskutustiedot

Pohjois-Karjalan Teatteriyhdistys ry (1033663-2)

Verkkolaskut

Pohjois-Karjalan Teatteriyhdistys ry
Verkkolaskuosoite: FI7420161800145399
Operaattori: Nordea (NDEAFIHH)
Aineistomuoto: Finvoice

Paperilaskut

Pohjois-Karjalan Teatteriyhdistys ry
Rantakatu 20
80100 Joensuu

Sähköpostilaskut

Pohjois-Karjalan Teatteriyhdistys ry
leena.kinanen@joensuunteatteri.fi